27. 10. 2017

Provozní řád

1. Provozní řád skautského centra Přelouč
    1. Obecně
      1. Tento provozní řád je závazný pro všechny uživatele objektu (uživateli jsou i návštěvy a další osoby vstupující do objektu).
      2. Správci objektu:
        • Ondřej Plíva, tel. 722 120 224, e-mail: pliva@junakprelouc.cz – zázemí
        • Iva Mrvíková, tel. 607 961 063, e-mail: iva@gmail.com – Ubytování, rezervace
      3. Uživatelé objektu jsou povinni zamezit vstupu do objektu osobám nepovolaným.
      4. Při pohybu mimo užívané prostory je nutné jej uzamykat. Za případné ztráty věcí neručíme.
      5. Škody, závady a nefunkčnost zařízení se hlásí správci objektu.
      6. Do budovy chodíme v přezůvkách.
      7. Je zakázáno v areálu užívat alkoholu, cigaret a drog.
      8. Dodržuj obecně platné normy, zejména bezpečnostní, hygienické a protipožární.
      9. Dodržuj noční klid 22:00 – 7:00.
      10. Využívej pouze prostory tobě k tomu vyhrazené.
    2. Odpad
      1. V objektu se třídí odpad – papír, plasty, bio a sklo. Zbylý odpad je likvidován jako komunální (netříděný).
      2. Koše jsou umístěné v prvním patře. Kontejnery za budovou.
      3. Komunální odpad a bio odpad se vynáší do popelnice umístěné před vchodem.
    3. Energie
      1. Sviť jen v prostorech, kde se právě nacházíš.
      2. Pokud se topí, zbytečně nevětrej. Je-li ti vedro, stáhni teplotu na termostatu nebo radiátoru.
      3. Zákaz manipulace s programy nastavenými v termostatu
      4. Než stáhneš teplotu na radiátoru, důkladně se poohlédni, že není v místnosti termostat.
    4. Kuchyň
      1. Používej vždy maximálně tři elektrospotřebiče (včetně lednice a bojleru).
      2. Používej malé množství saponátu.
      3. Veškeré použité nádobí umyj, vysuš a vrať na místo.
      4. Sporák i veškeré elektrospotřebiče ať používá osoba pouze s potřebnými znalostmi
      5. Během vaření používej digestoř, a pokud je to možné, tak větrej.
    5. Během pobytu
      1. Udržuj pořádek a čistotu.
      2. Počítej s tím, že budovu využívají i další osoby a organizace.
      3. Zacházej šetrně s veškerým zařízením a vybavením.
      4. Dej pozor na klíče. Při jejich ztrátě může být požadovaná finanční náhrada. A to až do výše, která koresponduje s výměnou zámků.
      5. Využívej jen prostory, které máš zarezervované
    6. Po akci (pro ubytované)
      1. Po ukončení pobytu zanech klubovnu ve stavu stejném, jako když jsi ji přebíral, nebo i lepším.

V případě poškození inventáře, instalací či materiálu bude požadována adekvátní finanční náhrada. V případě nedodržení tohoto řádu si vyhrazujeme právo kdykoliv ukončit pobyt, či požadovat penále.

Za skauty z Přelouče,
    Iva Mrvíková a Ondřej Plíva (Správci centra).