10. 5. 2023

Lektoři

Klára Sotonová

Klára již mnoho let spolupracuje na vedení oddílu benjamínků v Přelouči, v současné době je součástí redakce Časopisu Ben  Já Mína a členkou Odboru vlčat a světlušek, kde se zabývá kategorií benjamínků.

Pro účastníky semináře jsem připravila programy na témata: Časopis Ben Já Mína, práce s metodickými materiály a jak bezpečně s benjamínky na tábor. Také je součástí týmu, který vám představí chystanou revizi metodických materiálů pro benjamínky.

Alena Vobišová

Před už více než 10 lety jsem si založila benjamínkovský oddíl v Přelouči. Strávila jsem u nich několik let. V současnosti si oddílem dávám pauzu. Skautsky aktivní zůstávám při vzdělávání dospělých a abych se k benjamínkům zase přiblížila, podílím se na revizi metodických materiálů. Na Pěšince se mnou můžete načerpat inspiraci na práci s kartami Ben Já Mína a na hudební hry pro benjamínky.

Hana Švíková – Šimi

Za dobu mého působení ve skautské organizaci jsem si prošla jako vedoucí všemi věkovými kategoriemi krom oldskautské. V době mateřské jsem si udělala malou pauzu, ale abych nevyšla ze cviku, fungovala jsem jako předsedkyně Mateřského centra a vedla výtvarné a divadelní kroužky pro předškoláky. V současné době jsem vedoucí koedukovaného oddílu Jestřábi ve Strakonicích, který má samostatnou družinu benjamínků. I přesto, že jsem úředník, nezapře se ve mě bývalý projektant. Neustále něco tvořím a vymýšlím.

Pro účastníky semináře si připravila inspiromaty na tvoření s benjamínky.

Tereza Filipová – Terka

Jsem ráda venku, nejvíc ze všeho, když se u toho můžu pozorovat svoje tři špinavé, bosé děti, jak si kutí nějaký svůj projekt. Je jim 7, 5 a 2,5 roku. S mým mužem Neználkem vedeme družinku benjamínků – Malenovická Dráčata. Instruktoruju na Čekatelském kurzu Habanero, kde dělám hlavně věci okolo pedagogiky a psychologie. Před dětmi jsem ráda objevovala pusté kraje s krosnou na zádech (Rumunsko, Bosna, Gruzie…), teď se s dětmi a naloženým cyklovozíkem před sebou snažím k témuž přiblížit v české kotlině a světe div se, jde to: pocitem svobody i fyzickou náročností. Vystudovala jsem matematické modelování na Matfyzu, před mateřskou mě živilo programování, ale teď, až v září vypravím do školky nejmladší mládě, budu učit fyziku na gymplu a moc se na to těším.

Na semináři vám představím svobodnou hru a jak lze zapojit do skautského programu s benjamínky.

Klára Pittnerová

Jmenuji se Klára a mám vystudovaný magisterský obor Sociální pedagogiky. Díky tomuhle oboru jsem si udělala i několik navazujících kurzů týkajících se vztahů, vyhoření, motivace a dalších podobných témat. Jsem sociální pracovnice v NZDM a zároveň lektorka preventivních programů ve školách. Prevence je mi velmi blízká. Protože je mi blízký i skauting a dobrovolnictví, propojila jsem tato témata i do své diplomky, která se zabývá syndromem vyhoření. Nevím všechno, ale to co vím a co jsem zjistila s Vámi ráda nasdílím.

Tereza Dvořáčková – Štika

Štika ve svém pardubickém vodáckém oddíle Bílý delfín pracuje mimo jiné s benjamínky. Má složenou Kapitánskou zkoušku, je absolventkou kurzu vodní turistiky a záchrany a instruktor vodní turistiky.

Pro účastníky semináře si připravila workshop na téma bezpečnost u vody.

Jaroslav Ballů Procházka

Ballů jako zkušený zdravotník ne jen na benjamínkovských táborech si pro vás připravil téma první pomoci a táborové medicíny u benjamínků.

Magda Setničková – Majda

Jsem nadšená do pobytu venku a zbožňuji pobyt v přírodě. Starám se o své 3 děti a toužím po respektující výchově. Vedu venkovní schůzky pro benjmínky v Kutné Hoře. A zaskakuji učitelky v mateřských školách.