11. 5. 2023

Program

Bezpečnost u vody – Štika

Při tomto programu na vás čeká:

  • Základy pohybu na tekoucí vodě – teorie plavby
  • Bezpečnost na tekoucí vodě a vybavení
  • Reálný nácvik na řece

Štika při přednáškách apeluje na bezpečnost, pokud se tedy někdo chce zúčastnit vodáckého výcviku, měl by mít odpovídající plovací vestu (nejlépe svou, pokud má), nějaké vesty půjdou půjčit od nás. Vodácký výcvik proběhne na pramicích P550 na řece Chrudimce za klubovnou, z tohoto důvodu by měl mít každý účastník k dispozici: náhradní oblečení a boty do vody (jakého pevné boty, nikoli žabky a kroksy, sandále také ne). Neopren není nutný.

 

Časopis Ben Já Mína – Klára Sotonová

Chcete se něco dozvědět o přípravě časopisu Ben Já Mína? Rádi byste věděli jaké jsou možnosti práce s časopisem a metodikou k němu? Pak se určitě zúčastněte tohoto programu. Projdeme jednotlivé rubriky časopisu, podíváme se co nám nabízí metodika a zkusíme si některé aktivity ze starších čísel.

 

Hudební hry – Alča

Máš rád/a hudbu, ale nevíš, jak na to s benjamínky? Nebo jsi člověk, který k ní má daleko, přesto vnímáš, že by to benjamínci potřebovali? Přijď si užít hudební inspiro spolu s námi. Nemusíš být hudebně vzdělaný, ani tomu extra rozumnět, stačí jen chtít se do toho pustit.

 

Karty Ben Já Mína – Alča

Už jsi slyšel/a o benjamínčích Kartách? Ať je tvá odpověď jakákoliv, přijď se s nimi seznámit, více je probádat, vyzkoušet si, jak se s nimi pracuje a inspirovat se do práce s benjamínky.

 

Práce s metodickými materiály – Klára Sotonová

Pro práci s benjamínky je k dispozici několik metodických materiálů. Při tomto programu se zaměříme hlavně na práci s pracovními listy, leporelem a jejich propojení s časopisem Ben Já Mína a kartami Ben Já Mína. Také vám nabídneme další materiály, kde lze čerpat inspiraci pro tvorbu programů.

 

Prevence syndromu vyhoření – Klára Pittnerová

Existuje vůbec skautský syndrom vyhoření? Jak vypadá? A to nejdůležitější: Jak mu předejít? Jestli tě zajímají odpovědi na tyhle otázky, ráda tě uvidím na tomto programu. Bude prostor pro sdílení, ale zároveň doufám, že si odneseš i nějaké cenné informace a tipy.

 

Procházka po Pardubicích

Někteří z vás jsou v Pardubicích poprvé, někteří je znají lépe, přesto jsme si pro vás připravili oddechový program v podobě procházky po městě perníku. Dostanete od nás mapky a informace k některým zajímavým místům v Pardubicích, které doporučujeme navštívit.

 

První pomoc a táborová medicina u benjamínků – Ballů

Jak se chovat v krizových situacích? Jaká specifika mají benjamínci v první pomoci? Na tyto a další otázky vám odpoví velmi rád Ballů. Součástí programu bude také praktický nácvik život zachraňujících úkonů a ukázka zdravotnického vybavení.

 

Příroda – Majda

Program Příroda je plný nápadů na tvoření, hry, vzdělávání, pokusy s přírodou. Těšit se můžete na vlastní prožitek a sdílení.

 

Revize metodických materiálů – Klára, Alča, Gymi, Kendy

Členky týmu revize metodických materiálů si pro vás připravili seznámení se záměrem revize a ukázkou zatím zpracovaných materiálů. Toto setkání chtějí využít jako jedinečnou příležitost vyslechnout potřeby vedoucích benjamínků, tak aby jim nové metodické materiály co nejvíce odpovídaly.

 

S benjamínky bezpečně na tábor – Klára Sotonová

Některé oddíly na tábory s benjamínky jezdí, některé oddíly k tomu teprve hledají odvahu. Během 1,5 hod vám představím osvědčené tipy na táboření s benjamínky – na co nezapomenout při přípravě, na co si dát pozor na táboře, jak připravit tábor aby byl bezpečný a odpovídající věkové kategorii benjamínků. Současně budu ráda, když se podělíte o své zkušenosti.

Svobodná hra – Terka

Na programu se dozvíte k čemu je svobodná hra dobrá a které skautské kompetence (dovednosti) rozvíjí. Proč dnešní doba svobodné hře nepřeje, jaké to má dopady a co s tím dělat. Jak být herním průvodcem a jak zařídit, aby se svobodná hra mohla rozvinout. To vše se dozvíte v první části workshopu s Terkou. Druhá půlka bude již praktická, hravá a venku, při níž získáte inspiro herních startérů pro schůzky a výpravy.

 

Tvoření s benjamínky (4-6 let) – Šimi

Hledáte nápady na tvoření s dětmi ve věku 4-6 let, tak aby při něm rozvíjeli jemnou motoriku, bylo pro ně zábavné a odnesli si pěkný výrobek? Šimi vám na svém programu předá své vyzkoušené tipy pro takto staré děti, abyste mohli o schůzkách společně tvořit.

Tvoření s benjamínky (1. třída) – Šimi

Hledáte nápady na tvoření s dětmi, které už chodí do školy, tak aby při něm rozvíjeli jemnou motoriku a koordinaci ruky a oka. Současně aby bylo pro ně tvoření zábavné a odnesli si pěkný výrobek? Šimi vám na svém programu předá své vyzkoušené tipy pro takto staré děti, abyste mohli o schůzkách společně tvořit.