31. 10. 2017

Skauti

Kluci 11-15 let

Scházíme se v pátek od 16:30 do 18:00. Jednou měsíčně máme víkendovou akci.

Druhý skautský oddíl v Přelouči zahrnuje pod sebou věkovou kategorii 11-14 let, která koresponduje s druhým stupněm základní školy bez deváté třídy. Je mezistupněm mezi Vlčaty (2.-5. třída) a mladšími Rovery (9.třída – 4. ročník střední školy).

Činnost v tomto věku nabírá na intenzitě a atraktivnosti. Zaměřujeme se především na rozvíjení týmové spolupráce, kreativnosti, schopnosti řešit problémy a rozvojem morálního kreditu v pokročilejším věku rozvoji analytického myšlení popřípadě organizačním schopnostem.

Vše tohle je rozvíjeno v přirozeném morálním prostředí malé soudržné skupiny vedené rádcem.

Snažíme přizpůsobit činnost moderním podmínkám. Proto využíváme moderní techniky (PC, dataprojektor, LAN), adrenalinových aktivit (lezení, lodě), netradičních nových sportů (Freesbee, Paintball) a vyrážíme do zahraničí, ale i přes všechny výdobytky moderní doby nezapomínáme na výpravy do přírody, tradiční sporty, výtvarno a mnoho dalšího.

Vedoucí: Martin Pittner – Píťa, 602 590 206, m.pittner@seznam.cz

Dvojka je především o partě a dobrodružství!